O PENSJONACIE

Dwór Nałęczowski Vitaligs SPA mieści się w Nałeczowie- jednym z najstarszych polskich uzdrowisk, w rejonie o wybitnych walorach wypoczynkowych i leczniczych.

Pensjonat położony jest na lubelszczyźnie w tzw. trójkącie Puławy-Nałęczów-Kazimierz Dolny nad Wisłą.

W Nałęczowie obiekt usytuowany jest na wzgórzu w otoczeniu brzóz porastających przyległe tereny przy ul. Słonecznej 20 (boczna ul. Kolejowej). Odległość od ścisłego centrum Nałęczowa i parku zdrojowego wynosi ok. 700m.

Ośrodek nasz jest nowym stylowym obiektem, łączącym w sobie tradycję z nowoczesnością.

Budynek został zbudowany przez nas od podstaw wyłącznie ze zdrowych naturalnych materiałów (cegła, drewno, kamień i innych materiałów bezpyłowych, nietoksycznych), co stwarza w nim znakomity mikroklimat.
Pokoje noclegowe zlokalizowane są na I piętrze budynku. Okna ich skierowane są na stronę wschodnią (słońce od rana do południa) i zachodnią (od rana do południa cień a po południu można podziwiać piękny zachód słońca). Na tym samym poziomie można korzystać z dużego (60 mkw) tarasu widokowego, wychodzącego w ogród. Jest to doskonałe miejsce leżakowania, opalania się czy też spotkań towarzyskich.
 

Na parterze budynku mieszczą się :

  • sala jadalna z zapleczem kuchenno-magazynowym
  • sala wypoczynkowa z kominkiem i bezposrednim wyjściem na taras dolny, wychodzący 
  • w ogród
  • biuro
  • sala treningowa z siłownią
  • gabinety zabiegowe

Architektura budynku nawiązuje do dworu polskiego.

Doskonałe samopoczucie zapewniają otwarte przestrzenie oraz odpowiednie wysokości pomieszczeń  tj. na parterze 3m, w pokojach noclegowych 2,80 m. Zwraca uwagę szlachetne wykończenie wnętrz, w których dominują: kamienie (z Jamajki, Malezji, piaskowce w różnych kolorach, wapień z okolic Kazimierza Dolnego, marmury włoskie), elementy kute – kowalstwo artystyczne z pobliskiego Wojciechowa, tynki dekoracyjne oraz różne rodzaje drewna – od modrzewia, czereśni po jesion i dąb.  Drzwi wejściowe wykonane są z drewna mahoniowego, natomiast wszystkie okna z drewna meranti.

Teren wokół budynku został zagospodarowany na część rekreacyjno-wypoczynkową.

Piękny ogród z altaną krytą gontem, pomost drewniany z leżakami, hustawka pozwalają na wypoczynek wśród zieleni różnych gatunków drzew i krzewów. 
Przy budynku zlokalizowany jest bezpłatny parking. Teren wokół jest ogrodzony, brama wjazdowa zamykana na noc- co zapewnia bezpieczeństwo. Budynek jest dozorowany przez całą dobę.
Firma nieustannie się rozwija. W niedalekiej przyszłości powstanie również basen z plażą, jacuzzi, gejzerami, sauną parową i fińską. Będzie on połączony szklanym łącznikiem z budynkiem głównym. W nowej części obiektu przygotujemy również luksusowe apartamenty.